Tájékoztatás PDF Nyomtatás E-mail

a Tahy Olga Városi Könyvtár

szolgáltatásainak díjtételeiben történt változásokról

Tisztelt Olvasónk!

Ezúton tájékoztatjuk, hogy 2016. január 1-jétől a lentebb található díjtáblázat alapján számítjuk szolgáltatásaink ellenértékét.

A késedelmi díj tekintetében azonban eltérünk a januári időponttól. A türelmi idő 2016. január 30. (szombat), mely időpontig vissza kell hozni a lejárt határidejű dokumentumokat.

A kölcsönzött dokumentum hosszabbítására a Könyvtárhasználati szabályzat szerint az alábbi módon van lehetőség:

„Hosszabbítás

Minden dokumentum kölcsönzési határideje legfeljebb két alkalommal meghosszabbítható, ha arra előjegyzést nem vettek fel. Hosszabbítás kérhető személyesen, telefonon vagy e-mailben az olvasói tagság érvényességéig. A hosszabbítási idő alkalmanként három hét. Akinek tartozása van a könyvtárral szemben, nem lehet meghosszabbítani a kölcsönzési határidőt. A lejárati idő után történő hosszabbítás nem mentesít az addig felmerült késedelmi díj megfizetése alól.”

A késedelmi díjra vonatkozó előírás tehát 2016. február 2. (kedd) napjától lép érvénybe.

„Eljárás késedelem esetén

Amennyiben az olvasó a kölcsönzési határidő lejártáig az általa kikölcsönzött dokumentumot nem szolgáltatta vissza, és a kölcsönzés hosszabbítását időben nem kérte, a késedelmi díjat köteles - tekintet nélkül a könyvtárhasználónak járó díjfizetési kedvezményekre - a Könyvtár számára megfizetni.”

Térítési díjtáblázat (bruttó árak) 2016. 01. 01. – 2016. 12. 31.

Beiratkozási díj

16 és 70 év közöttiek

800,- Ft/tárgyév

70 év alatti nyugdíjasok

400,- Ft/tárgyév

Érvényes diákigazolvánnyal rendelkezők (16 éven felüliek)

400,- Ft/tárgyév

Könyvtáros dolgozók

ingyenes

A muzeális intézmények és a levéltárak dolgozói

16 éven aluliak és 70 éven felüliek

Egyéb díjak

Fax küldés

200,- Ft/oldal

Mezőkeresztes, 2016. január 05.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Szóljon hozzá!